Ганчо Тасков е от Кюстендил – регион, известен с традициите си в овощарството и градинарството, което прави участието му в подобно международно изложение напълно логично и впечатляващо.
За 27-ми пореден път българинът Ганчо Тасков ще вземе участие в престижното международно изложение International Flower and Garden Show, което се провежда в Мелбърн. Неговото дългогодишно присъствие на форума е доказателство за професионализъм, постоянство и признание в сферата на цветарството и градинското изкуство.
Събитието събира участници от цял свят и е сред най-значимите изложения в тази област, като представя най-новите тенденции, иновации и артистични решения в озеленяването и флоралния дизайн.
И тази година българското участие ще бъде повече от достойно. Освен индивидуалното представяне на Ганчо Тасков, в програмата на изложението ще се включи и танцовият състав Folk Group Bulgari, който ще изнесе изпълнение в събота вечерта. Със своите традиционни български танци групата ще внесе колорит и ще представи българския фолклор пред международната публика.
Участието на сънародниците ни в International Flower and Garden Show е пореден повод за гордост, като отново се откроява силното присъствие на представители от Кюстендилския регион на световната сцена.
Организаторите и участниците изразяват надежда за успешно представяне и достойно популяризиране на българската култура и традиции в Австралия.

