Италия въвежда задължително тестване за коронавирус на пътници от райони на Франция

Италия въвежда задължително тестване за коронавирус на пътници от райони на Франция

Италия обяви вчера задължително тестване за коронавируса за всеки, който иска да влезе в страната от френската столица Париж или от други части на Франция с голям процент на случаите на зараза, предаде ДПА.

Италианският министър на здравеопазването Роберто Сперанца написа, че ситуацията в Европа във връзка с коронавирусната пандемия не може да бъде подценявана и призова за повече предпазливост.

„Италия днес се справя по-добре от други страни, но трябва да продължим да бъдем много предпазливи, за да не изложим на риск усилията, положени досега“, заяви Сперанца.

Според данни на Европейския център за превенция и контрол на заболяванията Италия е регистрирала 34 случая на коронавирус на 100 000 жители през последните дни. За сравнение в Испания съотношението е 300,5, във Франция 192,5, а в Германия 25,9 случая на зараза на 100 000 жители.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *