До пет години затвор за изхвърляне на отпадъци в големи количества на неразрешени места

До пет години затвор за изхвърляне на отпадъци в големи количества на неразрешени места

Народните представители опитват да решат проблема с изхвърлянето на отпадъци.

Парламентът прие на второ четене редица промени в Наказателния кодекс (НК).

Една от тях е криминализирането на изхвърлянето на битови и строителни отпадъци в големи количества на нерегламентирани места.

Който управлява отпадъци не по установения ред или изхвърли битови, производствени или строителни отпадъци в големи количества на неразрешени за това места и с това създаде опасност за живота или здравето на другиго или за причиняване на немаловажни вреди за околната среда, се наказва с лишаване от свобода от една до пет години и с глоба от пет хиляди до тридесет хиляди лева, решиха народните представители, предава БТА.