Гръцкият външен министър проведе телефонен разговор с американския си колега

Гръцкият външен министър проведе телефонен разговор с американския си колега

Гръцкият министър на външните работи Йоргос Герапетритис проведе днес телефонен разговор с държавния секретар на САЩ Марко Рубио, съобщава АНА-МПА.

Според публикация на Министерството на външните работи в мрежата Екс двамата са обсъдили отличното състояние на гръцко-американските отношения и подготовката за шестия кръг от стратегическия диалог, който ще се проведе в Атина.

Герапетритис и Рубио се срещнаха на 28 февруари 2025 г. във Вашингтон, като по време на срещата беше потвърдена стратегическата важност на партньорството между Гърция и САЩ.